Yurtdışı Eğitim

Malta'da TOEFL - IELTS - Cambridge Sınav Hazırlık Kursları

Sınav sınıflarının yoğun temposunda, İngilizce'sini kısa sürede geliştirmek isteyen ve kurs sonunda girilecek sınavla, İngilizce dil yeterliliğini uluslararası bir sertifika ile belgelemek isteyen öğrencilerin yoğun ilgi gösterdikleri programlardır.

Uluslararası alanda yüksek öğrenim kurumları tarafından kabul gören TOEFL, işverenler ve eğitim kurumlarınca tanınan Cambridge ve İngiliz Üniversitelerine girebilmek için İngilizce dil yeterliliğini ölçen IELTS sınavlarına hazırlanmak isteyenlerin tercih ettiği bu kurslarda, sınavlar için gerekli olan okuma, yazma, dinleme, konuşma teknikleri geliştirilerek katılımcının etkin bir İngilizce bilgi düzeyine ulaşması amaçlanır.

Akademik Amaçlı Sınavlar

(International English Language Testing System)
Cambridge Üniversitesi, The British Council ve IDP Education Australia tarafından hazırlanmış olup, amacı katılımcının İngilizce bir ortamda çalışmaya ve eğitim görmeye hazır olup olmadığını ölçmektir. Bu sınav, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda ve Malta Üniversitelerine girişte öğrencinin İngilizce seviyesini belirlemek amacıyla kullanılır. IELTS sonuçları, öğrencinin İngilizce dil düzeyini ölçmek amacıyla Türkiye'deki bir çok üniversite tarafından da kabul edilir.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language)
Ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin, Amerika, Malta ve Avrupa'daki birçok kolej ve üniversiteye kayıt yaptırabilmesi için gereken ve öğrencinin İngilizce bir ortamda eğitim görmeye ve çalışmaya hazır olup olmadığını ölçmeye yönelik bir sınavdır. TOEFL sonuçları, öğrencinin İngilizce dil seviyesini belirlemek amacıyla, ülkemizdeki bir çok üniversite tarafından da kabul edilir.

Genel İngilizce Sınavları:

Cambridge KET(Key English Test)
Başlangıç (elementary) seviyesinde ve İngilizce iletişim ihtiyaçlarını ancak temel anlamda karşılayabilen kişiler için hazırlanmış bir testtir.

Cambridge PET (Preliminary English Test
Orta (intermediate) seviyede, günlük sosyal hayatta iletişim kurabilmeye henüz başlamış kişiler için hazırlanmış bir testtir.

Cambridge FCE (First Certificate in English)
Ortanın üstü (upper intermediate) seviyede, günlük sosyal hayatta ve iş ortamında iletişim kurabilen kişiler için hazırlanmış bir sınavdır. Bu sınav sonunda alınacak sertifika, uluslararası ticaret ve eğitim ortamında, sertifika sahibinin iyiye yakın bir düzeyde İngilizce iletişim kurabilme becerisine sahip olduğunu belgeler.

Cambridge CAE (Certificate in Advanced English)
İyi (advanced) seviyede İngilizce iletişim kurabilme becerisinin bir kanıtı olan bu sertifika, bir çok İngiliz Üniversitesine girebilmek için yeterli İngilizce bilgisine sahip olunduğunu belgeler.

Cambridge CPE (Certificate of Proficiency in English)
İleri (proficiency) seviyede İngilizce bilgisinin bir kanıtı olan bu sertifika İngiltere ve dışındaki birçok üniversite ve uluslararası şirket tarafından kabul edilmektedir.

İş İngilizcesi Sınavları:

TOEIC (Test of English for International Communication)
Dünya üzerinde binlerce şirket tarafından, İngilizce iletişim kurabilme becerisinin bir kanıtı olarak kabul edilen TOEIC, her yıl yaklaşık 650.000 kişi tarafından alınmaktadır.

Cambridge BEC (Business English Certificates)
Katılımcılar Cambridge BEC sınavını, orta, ortanın üstü ve ileri olmak üzere, kendilerine uygun üç farklı seviyeden birini seçerek alabilirler. Bu sınav sonucunda alınan Cambridge İş İngilizcesi Sertifikası birçok uluslararası şirket tarafından tanınmaktadır.

uluslararası eğitim danışmanlığı derneği üyesi english UK Partner Quality English Partner IALC Partner British Council Partner ICEF Partner QEAC Partner ISO 9001 Kalite Sistem Sertifikası Sahibidir