Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Kalite Politikamız
Yurtdışı Eğitim

Yurtdışı Eğitim Kalite Politikamız

kaliteli_yurtdisi_egitim İdealist Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı;
ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Sertikası’na sahip tek acentadır
EnglishUK Partner Agency olarak kabul edilen ilk Türk acentasıdır
Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği (UED) üyesidir
ISO 9001 Uluslararası Kalite Sistem Sertifikası sahibidir
Quality English Yetkili Acentası'dır
Yurtdışındaki okulların oylarıyla, Study Travel Magazine tarafından 2015 yılında Doğu Avrupa’da yılın acentası seçilmiştir
Australian Education International - Qualified Education Agent Counsellor Sertifikası sahibidir
British Council & EducationUK - Promoting UK Education and Training Sertifikası sahibidir
Bünyesinde görev yapan tüm eğitim danışmanları yurtdışında eğitim almıştır
Sadece akredite edilmiş okulların temsilciliğini yapmaktadır
Yurtdışı eğitim sektöründe 17 yıllık tecrübeye sahiptir

Kurulduğu 1999 yılından beri “üstün kalitede, kişiye özel hizmet” ilkesini benimsemiş olan İdealist Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği (UED) üyesidir. Yurtdışı Eğitim sektöründe faaliyet gösteren dünya genelindeki saygın dernekleri bir araya getiren FELCA (Federation of Education and Language Consultant Associations) üyesi olan UED, alanında uzman, güvenilir, yüksek tecrübe ve birikime sahip yurtdışı eğitim danışmanlık firmalarını aynı çatı altında toplayan, konusuyla ilgili Türkiye'deki tek dernektir.

EnglishUK Partner Agency olarak kabul edilen ilk Türk acentası olan İdealist Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, İngilizce eğitim verilen ülkelerdeki bağımsız, bireysel ve yüksek kalite anlayışına sahip dil okullarını bünyesinde toplayan İngiltere merkezli Quality English Organizasyonu'nun yetkili acentasıdır.

İdealist Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından temsilciliği yapılan okulların tamamı bulundukları ülkelerdeki yetkili kurumlarca onaylıdır. Temsilciliğini yaptığımız İngiltere dil okulları British Council, Amerika dil okulları ACCET, Kanada dil okulları Languages Canada, Avustralya dil okulları NEAS, Malta dil okulları FELTOM, İrlanda dil okulları ACELS, Güney Afrika dil okulları EduSA onayına sahiptir.

İdealist'in yurtdışı eğitim danışmanlarından Onat Yaldızkaya ve Zeren Yeşilırmak, İngiltere'de eğitim konusunda, British Council ve Education UK tarafından organize edilen Promoting UK Education and Training programını tamamlamış ve yapılan sınav sonucunda sertifikalandırılmıştır. Öte yandan, Onat Yaldızkaya, Avustralya Hükümeti'ne bağlı Australian Education International tarafından düzenlenen eğitim programını da tamamlamış ve program sonunda yapılan sınavda başarılı olarak, Qualified Education Agent Counsellor Sertifikası'nı almaya hak kazanmıştır.

İdealist 2015 yılında, uluslararası eğitim sektörünün Oscar'ı kabul edilen Study Travel Magazine Star Awards yarışmasında, dünyanın dört bir yanından yüzlerce okulun oyuyla, 22 ülkeden yaklaşık 2500 acentanın faaliyet gösterdiği Doğu Avrupa Bölgesi'nde Yılın Acentası seçilmiştir.

Yurtdışı eğitim sektöründe ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Sertikası’na sahip tek acenta olan İdealist, müşteri şikayetlerini ele alma prosesinin etkili ve verimli bir şekilde tasarlanması, planlanması ve uygulanmasını başarmıştır. Öte yandan İdealist Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından yayınlanan ve başta Avrupa Birliği üyeleri ve ABD olmak üzere birçok ülkede belgelendirme modeli olarak uygulanan ISO 9001:2008 Uluslararası Kalite Sistem Sertifikası sahibidir. İdealist'in Kalite Politikası, Vizyonu ve Misyonu şu şekilde belirlenmiştir;

Kalite Politikamız: İdealist Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı; kurum kültürü, kalite anlayışı ve sorumluluklarını yerine getirme bilinciyle, yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe bir “marka”dır. Evrensel standartlara uygun bir kalite yönetim sistemi ile sürekli gelişme ve iyileştirme süreci içinde olan İdealist, standart ve mevzuatların belirlediği şekilde, öğrenci beklenti çizgisinin üzerinde hizmet üretmektedir. İdealist bünyesindeki eğitim danışmanları, sorumluluklarının bilincinde, deneyimli, katılımcı, teknolojiyi yakından takip eden, evrensel düşünen, üniversite mezunu, yurtdışında eğitim almış kişilerdir. İdealist, sektöründe takip edilen bir kurum olma yolunda evrensel değerlerden aldığı güçle emin adımlarla ilerlemektedir.

Vizyonumuz: Yabancı dil öğrenmeyi bir gereksinim olarak gören herkesi hedef kitlesi içinde düşünen, dinamik yapısıyla yeniliklerin öncüsü olarak hareket eden, yurtdışı eğitim danışmanlığı konusunda kaliteli ve güvenilir hizmet veren bir firma olmak.

Misyonumuz: Yerel ve küresel bakış açısına sahip, profesyonel disiplin ve amatör ruhla çalışan kadromuzla bizi rakiplerimizden üstün kılan farklılıklarımızı koruyarak, hizmet kalitemizi öğrencilerimizin gereksinim ve beklentileri doğrultusunda sürekli iyileştirmek.

uluslararası eğitim danışmanlığı derneği üyesi english UK Partner Quality English Partner IALC Partner British Council Partner ICEF Partner QEAC Partner ISO 9001 Kalite Sistem Sertifikası Sahibidir