İdealist yurtdışı eğitim

Pasaportunuz. ( Planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay 15 gün geçerlilik süresinin olması zorunludur. )

Varsa eski pasaportlarınız

Son 3 ay içinde çekilmiş 2 adet 3,5x4,5 cm ebadında vesikalık fotoğraf ( Gözlüksüz, biyometrik. Fotoğrafın arka fonu beyaz ve yüzünüz doğrudan fotoğraf makinesine bakar şekilde olmalıdır. Gözler açık, ağız kapalı olmalı, gülümsenmemelidir.)

Vize ücreti ve servis bedeli ( Vize ücreti ve servis bedeli USD, ek hizmetler Türk Lirası olarak vize başvurusu sırasında nakit ödenir.)

İspanya’daki eğitim kurumundan alınmış kabul mektubu, konaklama adresi ve proforma fatura. (İdealist tarafından getirtilecektir) 

Öğrenciliğiniz devam etmiyorsa son diplomanızın veya çıkış belgenizin fotokopisi 

İspanya’daki eğitim kurumuna kurs ve konaklama ücretinin ödendiğine dair banka tarafından kaşeli ıslak imzalı orijinal dekont ve okuldan eğitim masraflarının ödendiğine dair dekont. Bankadan alınan dekontta öğrencinin ismi geçmelidir. 

Üniversite öğrencilerinin yalnızca e-devletten aldığı barkodlu öğrenci belgesi kabul edilir. (Tatil dönemi dışında yurtdışına gidecekseniz okulunuzdan alınmış, eğitiminizden izninizin olduğunu belirten mektup) Okuldan alınmış ıslak imzalı ve kaşeli orijinal belgeler, sadece lise ve ilkokul öğrencileri için kabul edilir.

İspanya’da kalacağınız sürece masraflarınızı karşılayabileceğinizi kanıtlamanız için gereken belgeler:

Anne - Babanızın gelir durumunu gösteren belgeler:
- Bordrolu çalışanlar için; son 3 aylık maaş bordroları, barkodlu SGK işe giriş bildirgesi ve www.sgk.gov.tr adresinden alınabilecek hizmet dökümü. 
- İşyeri sahibi olanlar için; şirketin orijinal faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopisi. 
- Emekliler için; emekli maaşlarının yattığı banka hesabının en az son 3 aylık ekstresi ve e-devletten alınmış emekli olduğunu gösteren belge
- Banka hesap ekstresi veya cüzdanı (en az son üç aylık hesap hareketleri belgelenmeli)
İnternet bankacılığından alınan çıktılar kabul edilmemektedir. Ekstre banka şubesinden alınmalı ve orijinal olmalıdır. * Banka hesaplarının bakiyesi; en az İspanya’daki eğitim, konaklama ve yaşam masraflarınızı karşılayacak kadar olmalıdır (Günlük minimum 100 Euro).
Şirket hesapları kabul edilmez.
- Malvarlığı varsa tapuların, araç varsa ruhsatının fotokopisi 

Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Öğrencinin adına alınacaktır. Öğrencinin annesi, babası belirtilecektir. ). Açıklamalar kısmında adres belirtilmelidir. E-devletten veya nüfus müdürlüğünden alınabilir. 

Masraflarınız başka bir kişi tarafından karşılanacaksa sponsor mektubu 

Çalışıyorsanız, son 3 aya ait kaşeli ve ıslak imzalı maaş bordrolarınız, işyerinizden izinli olduğunuzu ve döndüğünüzde işinize 
devam edebileceğinizi gösterir işyerinizin antetli kağıdına yazılmış kaşeli ve ıslak imzalı İngilizce olarak yazılmış mektup (Barkodlu SSK İşe giriş bildirgeniz, barkodlu hizmet dökümünüz, vergi levhası, orijinal faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi ve imza sirküleri eklenecektir.) 
 
İspanyolca öğrenmek için herhangi bir dil kursuna gittiyseniz aldığınız sertifikanın fotokopisi, sertifika almadıysanız kursa devam ettiğiniz tarihleri ve seviyenizi açıklayan bir mektup

Tüm seyahat süresini kapsayan, ayakta ve yatarak tüm tedavi masraflarını karşılayan mimimum 30.000 Euro teminatlı, antetli kağıda basılmış kaşeli imzalı poliçe. (İngilizce veya İspanyolca olmalıdır.)

İngilizce veya İspanyolca yazılmış seyahat amacınızı açıklayan dilekçe.

Gidiş dönüş uçak rezervasyonu

İkametgah (E-devletten alınmış barkodlu veya muhtardan alınmış orijinal belge )

Nüfus cüzdanı fotokopisi

18 yaşın altında olup anne, baba ile seyahat etmeyen öğrenciler için anne ve babadan alınmış, noter onaylı muvaffakatname aslı ve fotokopisi
 

 

Daha fazla...