İdealist yurtdışı eğitim
İdealist Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 25. Yıl

1. Ön Görüşme; Öğrenci ile detaylı bir ön görüşme yapılarak kişisel gereksinimleri ve öncelikleri belirlenirken, Amerika vizesi almak için herhangi bir engelinin olup olmadığı sorgulanır.

2. Araştırma ve Değerlendirme; Öğrencinin bütçesine ve gereksinimlerine uygun olduğu düşünülen okulların katalogları incelenir, internet siteleri ziyaret edilir, CD'leri izlenirken okul ve konaklama ücretleri, yaşam giderleri, uçak bileti, sağlık sigortası, vize ücretleri gibi masraflar da hesaplanır ve bir maliyet tablosu oluşturulur. Amerika'da eğitim için planlanan tarihlerde indirimde veya özel promosyonda olan okullar konusunda bilgi verilir. Danışmanlık hizmetlerimizin ücretsiz olduğu ve okulların liste fiyatı dışında herhangi bir ücret talep edilmeyeceği hatırlatılır.

3. Karar ve Kayıt; Amerika'da eğitim alacağı okula karar veren öğrenci kimlik ve iletişim detayları hakkında soruların yer aldığı ayrıca, İngilizce dil seviyesi, gideceği okul, seçtiği program ve tercih ettiği konaklama bilgilerini içeren bir kayıt formu doldurur ve kesin kayıt sırasında okul ücretinden düşülmek üzere bir depozito öder. Öte yandan, kendisinin veya sponsorunun maddi yeterliliğe sahip olduğunu kanıtlayan banka mektubunu İdealist'e teslim eder. İdealist, kaydı alınan öğrencinin vize başvurusunda kullanılacak kayıt kabul belgesini (I-20) ve proforma faturasını 5 iş günü içinde okuldan getirtir.

4. Uçak Bileti Rezervasyonu; Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından isteyen öğrenciler için en uygun tarihli ve en ekonomik fiyatlı Amerika uçak biletini öğrenci adına ayırtan İdealist, bu hizmet karşılığında uçak bilet fiyatı dışında ekstra bir ücret talep etmez.

5. Pasaport ve Vize İşlemleri; İlk kez pasaport alacak öğrencilere pasaport çeşitleri, süreleri ve maliyetleri hakkında detaylı bilgi verilerek en kısa sürede pasaportun çıkartılması önerilir. Amerika Öğrenci Vizesi için gerekli belgelerin listesi öğrenciye verilir ve bu belgelerin tamamlanıp kontrol edilmek üzere İdealist'e teslim edilmesi istenir. Sevis ücreti internet üzerinden, Vize Ücreti ise banka şubesi kanalıyla öğrenci adına yatırılır. Amerika Vize Başvuru Formları danışmanlarımız tarafından özenle doldurulur. Amerika Vize Bilgi Servisi telefonla aranarak kredi kartıyla vize randevu ücreti ödenir ve öğrenci için randevu alınır. Öğrenciler, eğitim danışmanlarımız tarafından detaylı bir şekilde görüşmeye hazırlanarak kendilerine sorulabilecek muhtemel sorular hakkında bilgi verilir. Öğrenci, randevu tarih ve saatinde tüm evraklarıyla birlikte vize görüşmesine gider. Vizesi onaylanan öğrencilere pasaportları konsolosluk tarafından kargo ile gönderilir.

6. Uçak Biletinin Satın Alınması; Vize işlemleri olumlu sonuçlanan öğrenci uçak biletini satın alır.

7. Okul ve Konaklama Ücretinin Yatırılması; Kayıt sırasında ödenen depozito okul ücretinden düşülerek kalan miktar öğrenci tarafından İdealist'e yatırılır veya direkt olarak okulun hesabına havale edilerek banka dekontunun bir kopyası İdealist'e teslim edilir. İdealist kanalıyla Amerika'ya yapılan ödemeler için havale ücreti alınmaz.

8. Gidiş Öncesi Bilgilendirme; Öğrenci, Amerika'nın iklim, kültür, beslenme alışkanlıkları, yaşam standartları ile ilgili olarak bilgilendirilir. İlk kez yurtdışına çıkacak öğrencilere gidiş ve varıştaki havaalanı prosedürleri hakkında bilgi verilir. İhtiyaç duyuluyorsa öğrenci için havaalanında karşılama servisi organize edilir. Karşılama servisi istemeyen öğrencilere havaalanından konaklayacakları yere nasıl ulaşacakları anlatılır.

9. İletişim; Amerika'da eğitime başladığı hafta içinde öğrenci ile iletişim kurularak her şeyin planlandığı gibi gidip gitmediği sorulur.

10. Varış Sonrası Destek; Okul, konaklama veya başka bir konuyla ilgili yaşanabilecek bir sorunda öğrenciler İdealist'e iş telefonu, cep telefonu, e-mail veya sosyal medya kanalıyla ulaşarak 7 gün / 24 saat yardım alırlar.

Daha fazla...