İtalya'da Dil Eğitimi - İtalyada Dil Eğitimi
Yurtdışı Eğitim

İtalya’da Dil Eğitimi; Genel İtalyanca Programları

Yılın her döneminde, herhangi bir pazartesi günü başlanabilecek bu programların temel amacı; katılımcının, İtalyanca okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerisini artırmaktır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar, haftada 20, 25 veya 30 saat ders programından oluşan bu programların süresi, öğrencinin istek ve ihtiyaçlarına göre 2 ile 48 hafta arasında değişir. Ders programı genellikle sabah 9'da başlayıp öğleden sonraya kadar devam eder. Öğrenciler boş zamanlarında okulların bilgisayar salonlarından, kütüphanelerinden ve sosyal imkanlarından yararlanırlar. Haftasonları çevre şehirlere geziler düzenlenir ve dileyen öğrenciler küçük bir ekstra ücret karşılığında bu gezilere katılabilirler.

Sınıflardaki ortalama öğrenci sayısının 12 olduğu Genel İtalyanca Programları'na katılabilmek için en az 16 yaşında olmak gerekir. Yaşla ilgili bir üst sınır yoktur. Öğrencinin dil seviyesine uygun bir sınıfa yerleştirilebilmesi için okulun ilk günü seviye tespit sınavı yapılır.

İtalya Dil Okulları, bulundukları şehirler ve fiyatlarını görmek için tıklayınız... italya'da dil eğitimi
uluslararası eğitim danışmanlığı derneği üyesi english UK Partner Quality English Partner IALC Partner British Council Partner ICEF Partner QEAC Partner ISO 9001 Kalite Sistem Sertifikası Sahibidir