İdealist yurtdışı eğitim
İdealist Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 25. Yıl

Hakkımızda

1999 yılında kurulan İdealist Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı; İngiltere, Amerika, Avustralya, Kanada, İrlanda, Malta, Güney Afrika, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Avusturya ve İsviçre’den 300’ü aşkın okulun Türkiye temsilciliğini yapıyor, bu okullar için ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyor.

Okul kayıt işlemlerini İdealist’le yapan öğrenciler, kişisel beklentilerine en uygun yurtdışı eğitim programına yüzlerce seçenek arasından kolayca karar verebiliyor, öte yandan vize işlemleri, konaklama rezervasyonu, gidilen ülkede karşılanma, uçak bileti temini, sigorta poliçesi kestirme, tercümeler, yurtdışına para transferi gibi konularla da uğraşmak zorunda kalmıyor. 

İdealist’in sağladığı hizmet, öğrenci yurda dönene kadar devam ediyor, deneyimli danışmanlar, karşılaşabilecekleri her türlü sorunun çözümünde öğrencilerin yanında oluyor.

“Üstün kalitede, kişiye özel hizmet” ilkesini benimsemiş olan İdealist Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı;

Bugüne kadar 10.000’e yakın öğrenciyi başarıyla yurtdışı eğitim programlarına göndermiştir.
Study Travel Magazine tarafından 2015 yılında “Doğu Avrupa’da Yılın Acentesi” seçilmiştir.
Bünyesinde görev yapan tüm eğitim danışmanları yurtdışında eğitim almıştır.
IALC (International Association of Language Centres) Partner Acentesi’dir.
EnglishUK Partner Agency olarak kabul edilen ilk Türk acentesidir.
Sadece akredite edilmiş okulların temsilciliğini yapmaktadır.
Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği (UED) üyesidir.
Yurtdışı eğitim sektöründe 24 yıllık tecrübeye sahiptir.
Quality English Yetkili Acentesi’dir.

İdealist Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, sektörel ve genel çok sayıda sertifika sahibidir. Bu sertifikalardan bazıları;

Australian Education International - Qualified Education Agent Counsellor Sertifikası,
British Council & EducationUK - Promoting UK Education and Training Sertifikası,
ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Sertikası,
ISO 9001 Uluslararası Kalite Sistem Sertifikası,
ICEF Trained Agent Counsellor Sertifikası.


Kalite Politikamız;

İdealist Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı; kurum kültürü, kalite anlayışı ve sorumluluklarını yerine getirme bilinciyle, yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe lider bir markadır. Evrensel standartlara uygun bir kalite yönetim sistemi ile sürekli gelişme ve iyileştirme süreci içinde olan İdealist, standart ve mevzuatların belirlediği şekilde, öğrenci beklenti çizgisinin üzerinde hizmet üretmektedir. İdealist bünyesindeki eğitim danışmanları, sorumluluklarının bilincinde, deneyimli, katılımcı, teknolojiyi yakından takip eden, evrensel düşünen, üniversite mezunu, yurtdışında eğitim almış kişilerdir. İdealist, sektöründe takip edilen bir kurum olma yolunda evrensel değerlerden aldığı güçle emin adımlarla ilerlemektedir.

Vizyonumuz;

Yabancı dil öğrenmeyi bir gereksinim olarak gören herkesi hedef kitlesi içinde düşünen, dinamik yapısıyla yeniliklerin öncüsü olarak hareket eden, yurtdışı eğitim danışmanlığı konusunda kaliteli ve güvenilir hizmet veren bir firma olmak.

Misyonumuz;

Yerel ve küresel bakış açısına sahip, profesyonel disiplin ve amatör ruhla çalışan kadromuzla bizi rakiplerimizden üstün kılan farklılıklarımızı koruyarak, hizmet kalitemizi öğrencilerimizin gereksinim ve beklentileri doğrultusunda sürekli iyileştirmek.
 

Daha fazla...