İdealist yurtdışı eğitim

Kanada’nın güneybatı kıyısında bulunan Vancouver, British Columbia eyaletinin en büyük şehridir. Merkez nüfusu 650.000 olan kent, çevre yerleşimlerle birlikte 2.500.000 nüfusa ulaşıyor. Ülke genelinde kış mevsimindeki en yüksek sıcaklığın ölçüldüğü Vancouver’da kışın ortalama sıcaklık 6-10 derece arasında değişiyor ve bu özelliğiyle Vancouver, özellikle kış döneminde Kanada’da eğitim alacak öğrenciler tarafından öncelikli olarak tercih ediliyor. Genç nüfus yapısına ve kültürel çeşitliliğe sahip olan Vancouver; aktif, dinamik ve renkli sosyal hayatıyla adından söz ettiriyor.

Kuzey Amerika’nın batı yakasındaki büyüleyici doğal güzelliklere bir adım mesafede olan ve dünyanın en modern ve temiz şehirlerinden biri olarak da kabul edilen Vancouver, tıpkı Toronto gibi, “Dünyanın En Yaşanabilir Kentleri” sıralamalarında ilk 5 içinde yer alıyor. Vancouver, dünyaca ünlü üniversitelere ve çok yüksek kalite standartlarına sahip dil okullarına ev sahipliği yapıyor. Doğal ve büyük bir limana sahip olmasının, otoyol ve demiryollarının üzerinde bulunmasının da etkisiyle, şehir ekonomisini ayakta tutan en önemli sektörler ticaret ve endüstri olarak öne çıkıyor.

Ekonomiye destek veren bir diğer önemli sektör ise turizm. Vancouver her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor. 10.000 eseri barındıran Vancouver Art Gallery, Kanada’daki en büyük kent müzesi olan The Museum of Vancouver, 1959 yılında açılan denizcilik müzesi The Vancouver Maritime Museum, 38.000 etnografik öğe ve 535.000 arkeolojik objenin sergilendiği The Museum of Anthropology at UBC şehre yolu düşen çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor.

Daha fazla...