İdealist yurtdışı eğitim

İtalya’nın 80 kilometre güneyinde, Akdeniz’de bulunan 7 adanın oluşturduğu bir ülke olan Malta, 316 kilometrekare yüzölçümüne sahip, 430.000 nüfuslu bir ülkedir. Başkenti Valletta olan Malta’nın resmi dili İngilizce ve Maltaca’dır. Tipik bir Akdeniz iklimine sahip olan Malta’da kışlar ılık geçerken, yaz ayları sıcaktır. Yıllık ortalama hava sıcaklığının 23 derece olduğu ülkede, kış mevsimi sıcaklık ortalaması 16 derece iken, yaz aylarının ortalaması 31 derecedir.

Malta ekonomisi büyük oranda turizme dayanıyor. Takım adalardan oluşan bir ülke olması ve ılıman iklime sahip olması nedeniyle her yıl, özellikle Avrupa ülkelerinden çok sayıda turist, Malta’yı ziyaret ediyor. Malta, başta mimarisinden kaynaklanan tarihi atmosferi ve etkileyici doğası sayesinde tarihi film ve dizi çekimleri için eşsiz olanaklar sunuyor. Gladiator, Troy, The Da Vinci Code ve Alexander gibi filmlerin önemli sahneleri Malta’da çekilmiştir.

Akdeniz iklimine sahip havası, tertemiz denizi ve rahat atmosferi nedeniyle çok sayıda öğrenci her yıl İngilizce eğitimi almak icin Malta’ya akın ediyor. Özellikle yaz ayları dışında kalan zamanlarda sunduğu çok cazip fiyatlar, ekonomik bir şekilde İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için bulunmaz bir fırsat sunuyor. Hayat ritminin yavaş, insanlarının stressiz, sıcakkanlı ve yardımsever olduğu Malta, hem İngilizce öğrenmek hem de bu sürece güneş, deniz ve eğlenceyi de katmak isteyenler için ideal olanaklar sunuyor. Türk Hava Yolları’nın iki buçuk saat süren direkt uçuşuyla gidilebilen Malta’ya Yeşil Pasaport’lu öğrenciler vizesiz seyahat edebiliyor.

Ülkede sosyal ve kültürel hayatın en yoğun yaşandığı şehirler, özellikle restoran, bar ve gece kulüplerinin yoğun olarak bulunduğu St. Julian’s ile ülkenin kuzey doğusundaki Swieqi ve Paceville’dir. Sosyal hayatın oldukça aktif olduğu bu şehirler birbirlerine yürüme mesafesinde bulunuyor. 500 yıla yakın süredir her Ocak ayının son haftasında, Valletta ve Floriana şehirlerinde gerçekleştirilen ve ülkenin kültürel atmosferinin önemli bir parçası olan Maltese Carnival, dans gösterileri, maskeli balolar, tarihi figürlerin canlandırıldığı geçit törenleri ve yarışmalara ev sahipliği yapıyor.

Daha fazla...
Harita yükleniyor...