İdealist yurtdışı eğitim

Chicago, resmi adıyla City of Chicago, Illinois eyaletinin kuzeydoğu kısmında, Michigan Gölü’nün güneybatı kıyısında yer alıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık üçüncü şehri olan Chicago, merkezde 2.720.000 nüfusuyla, bağlı olduğu Illinois eyaleti ve ortabatı eyaletlerinin en kalabalık şehri olarak öne çıkıyor. Şehir merkezindeki nüfusun %37’sini 25 yaş altı gençlerin oluşturduğu kentin çevre yerleşimlerle birlikte yaklaşık nüfusu 10.000.000’a kadar ulaşıyor.

Chicago, 19. yüzyıl ortalarında hızlı bir büyüme göstermiş ve günümüzde finans, ticaret, endüstri, teknoloji, telekomunikasyon ve ulaşım alanlarında Uluslar arası bir merkez haline gelmiştir. Şehrin havaalanı O’Hare Uluslararası Havalimanı, hava trafiği ölçümlerine göre dünyanın ikinci en yoğun havaalanıdır. Chicago 2015 yılında, 52.000.000’dan fazla yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yaparak kendi rekorunu kırmış ve ulusal alanda en çok ziyaret edilen şehirlerden biri olmuştur. Görsel sanatlar, edebiyat, sinema, müzik, tiyatro ve özellikle doğaçlama komedi türü şehrin kültürünü oluşturan alanlardır. Dünyaca ünlü basketbol takımı Chicago Bulls’un doğduğu şehir olan Chicago, spor alanında önemli kulüplere olduğu kadar eğitim alanında da saygın üniversitelere ev sahipliği
yapıyor. University of Chicago, Northwestern University ve University of Illinois at Chicago gibi üniversiteler ülkenin önemli araştırma üniversiteleri arasında gösteriliyor.

Millennium Park, Buckingham Fountain, Art Institute of Chicago, Cloud Gate ve çeşitli müzelerin bulunduğu Grant Park ile şehrin finans, kültür, devlet ve ticaret kurumlarının yer aldığı çok sayıda gökdelen de şehrin merkezinde yoğunlaşmıştır. Şehrin yerelleri tarafından The Loop olarak adlandırılan şehir merkezinde çok sayıda restaurant, alışveriş merkezleri, müzeler ve parklar bulunuyor. River North bolgesi ise sanat galerilerinin merkezidir.

Daha fazla...
Harita yükleniyor...