İdealist yurtdışı eğitim

San Diego, ABD’nin güney batısında yer alan California eyaletinde, Pasifik Okyanusu’nun kıyısında yer alıyor. Los Angeles’in 190 kilometre güneyinde, Meksika sınırının hemen üstünde bulunan San Diego, 1.400.000 nüfusu ile Amerika Birleşik Devletleri’nin 8. California’nın ise 3. büyük şehri olma özelliği taşıyor. Şehrin yıl boyu ılıman olan iklimi, ülke içi ve dışından tatil amacıyla seyahat eden birçok turisti ve eğitim almak isteyen binlerce yabancı öğrenciyi cezbediyor.

University of California San Diego ve San Diego State University şehirdeki yüksek öğrenim kurumlarından en popüler olanları. Turizm ve eğitim dışında kentin ekonomisini ayakta tutan sektörler; uluslararası ticaret ve savunma sanayi. Amerika’daki bir çok savunma firmasının ana merkezinin bulunduğu ve dünyanın en büyük donanma filosunun konuşlanmış olduğu San Diego’daki toplam işgücünün %5’i Savunma Bakanlığı’na bağlı olarak çalışıyor. Öte yandan San Diego, sağlık araştırmaları ve bioteknoloji alanlarında da ülkenin lider şehirlerinden biri konumunda bulunuyor. San Diego’yu ziyaret edenlerin ayrılmadan önce görmesi gereken yerler arasında; dünyanın en büyük ve en ünlü hayvanat bahçelerinden biri olan San Diego Zoo, yabani hayvanların doğal ortamlarında gözlenebileceği San Diego Zoo Safari Park ile yunus balıkları, balinalar, deniz aslanları, penguenler ve daha birçok deniz canlısının gösteriler sunduğu Seaworld San Diego sayılabilir.

Şehrin kuruluşu zamanında inşa edilmiş, tarihi binaların bulunduğu Old Town San Diego State Historic Park, San Diego Museum of Art ve San Diego National History Museum şehirdeki önemli turistik cazibe merkezleri arasında bulunuyor. Ayrıca; Street Scene Music Festival, San Diego County Fair, Latin Food Fest ve San Diego Comic Con şehirde her yıl gerçekleştirilen ve hem çevre şehirlerden, hem de ülkenin farklı köşelerinden ziyaretçileri çeken etkinliklerden sadece bazıları...

Daha fazla...
Harita yükleniyor...