İdealist yurtdışı eğitim

Queensland eyaletinin başkenti olan Brisbane, 2.250.000 nufusuyla Avustralya’nın en büyük üçüncü şehridir. Başta İngiltere ve Yeni Zelanda’da dünyaya gelenler olmak üzere nüfusunun %30’unu Avustralya dışında doğanların oluşturduğu Brisbane, bu özelliğiyle tam anlamıyla bir multikültürel şehir niteliği taşıyor. Eğitim seviyesi yüksek olan kentte nüfusun %20’si üniversite mezunudur. Şehrin ekonomisi son 10 yıldır her sene yüzde %5 civarında büyüyor.

Ülkenin doğu kıyısında bulunan ve Avustralya’nın en çok güneş alan kentlerinden biri olan Brisbane’da yazın ortalama sıcaklık 27 derece, kışın ise 18 derece dolaylarında seyrediyor. Şehrin içinden geçen 15 kilometre uzunluğundaki Brisbane Nehri ve yemyeşil parkları, kent yaşamını doğal güzelliklerle buluşturuyor.Konaklama ücretleri ve yaşam giderlerinin diğer büyük şehirlere göre daha düşük olduğu Brisbane, her yıl binlerce yabancı öğrenciye kucak acıyor. Brisbane’da toplu taşıma sistemi ile şehrin bir çok noktasına rahatça ulaşılabiliyor. Öte yandan şehir icinde 27 kilometre bisiklet yolu bulunuyor ve bisiklet, oğrenciler tarafından sıkca kullanılan bir ulaşım aracı olarak da on plana çıkıyor. Sanata büyük önem veren Brisbane, Avustralya’daki en büyük modern sanat galerisi Queensland Gallery of Modern Art’a ev sahipliği yapıyor.

Brisbane’a yolu düşenlerin ziyaret ettiği yerlerin başında Museum of Brisbane, Wheel of Brisbane, South Bank Parklands, Roma Street Parkland, City Botanic Gardens, Brisbane Forest Park, Portside Warf ve dünyanın ilk Koala parkı olan The Lone Pine Koala Sanctuary geliyor. Brisbane Nehri üzerinde bot turu yaparak şehrin tüm güzelliklerini görmek ve muhteşem fotoğraflar çekmek mümkün…

Daha fazla...
Harita yükleniyor...