İdealist yurtdışı eğitim

Victoria eyaletinin başkenti ve en kalabalık şehri olan Melbourne, 4.500.000’e yaklaşan nüfusuyla Avustralya’nın en büyük ikinci şehridir. The Economist tarafından “Dünyanın En Yaşanabilir Kenti” seçilen Melbourne, Avustralya’nın finans merkezidir. Spor alanında önemli bir isme sahip şehir, her yıl üc önemli uluslararası spor organizasyonuna; Australian Open Tenis Turnuvası, Formula 1 Australian Grand Prix ve Melbourne Cup At Yarışları’na ev sahipliği yapıyor.

Avustralya’nın en iyi üniversitesi olarak bilinen ve dünya sıralamasında ilk 30’da yer alan University of Melbourne başta olmak üzere saygın üniversite ve kolejlerin, ayrıca yüksek kalite standartlarına sahip dil okullarının bulunduğu Melbourne, Uluslararası öğrenciler tarafından yoğun şekilde tercih ediliyor. Şehrin dört bir yanını ve yakın çevresini saran 250 kilometre uzunluğundaki raylı sistem ağı Melbourne’de ulaşımı oldukça kolaylaştırıyor. Raylı sistem kullanılarak, trafik sorunu olmaksızın şehrin hemen her bölgesine rahatça ulaşılabiliyor. Şehir nüfusunun %37’sinin Avustralya dışında bir ülkede dünyaya gelmiş olduğu Melbourne, bu özelliğiyle çok kültürlü yapıya sahip bir şehir olarak öne çıkıyor. Özellikle Hindistan, Çin, İtalya ve Yunanistan kökenlilerin yoğun olduğu Melbourne, Avustralya’da en fazla Türk’ün bulunduğu şehir olma özelliği de taşıyor.

Melbourne’e gidenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden bazıları; 1861’de kurulan ve Avustralya’nın en eski sanat muzesi olan National Gallery of Victoria, Güney Yarıküre’deki en büyük açık pazar olan Queen Victoria Market, 1956 Yaz Olimpiyatları’na ev sahipliği yapan Melbourne Cricket Ground, suda yaşayan binlerce canlıyı barındıran Melbourne Aquarium…

Daha fazla...
Harita yükleniyor...