İdealist yurtdışı eğitim

4.700.000 nüfusuyla Avustralya’nın en kalabalık şehri olan Sydney, New South Wales eyaletinin başkentidir. Nüfusunun %32’sinin Avustralya dışında dünyaya gelmiş olması nedeniyle multikültürel bir yapıya sahip olan kent, değişik kökenlerden insanların bir arada, barış ve huzur içinde yaşadığı bir metropoldür. 

Sydney’de kışın 10-15 derece aralığında olan hava sıcaklığı yazın 20-25 derece aralığında seyrediyor, şehir yılın ortalama 143 gününde yağış alıyor. Önemli bir ticaret merkezi olan Sydney, ülkedeki en büyük 100 şirketin 60’ının genel merkezini barındırıyor. Avustralya’daki toplam ekonomik hareketliliğin dörtte biri tek başına Sydney’de sağlanıyor. Sydney limanında bulunan ve Sydney’le ilgili birçok fotoğrafı süsleyen, dünyaca ünlü sanat performans merkezi Sydney Opera House, her yıl 1500 performansa ev sahipliği yapıyor.

1932 yılında yapılan, 1149 metre uzunluğundaki Sydney Harbour Bridge, dünyanın en geniş ve en yüksek çelik konstrüksiyonlu köprüsü olarak şehre renk katıyor. Şehir merkezine sadece yarım saat mesafedeki Bondi Beach ise, su sporlarına meraklı olanların, özellikle de sörf tutkunlarının buluşma noktası...

Dünyanın en önemli eğitim merkezlerinden biri olan Sydney’de 100.000 uluslararası öğrenci bulunuyor, bu öğrencilerin yarısı üniversitelerde diğer yarısı da sertifika-diploma programı veya dil eğitimi sunan okullarda eğitim alıyor. 

Daha fazla...
Harita yükleniyor...