İdealist yurtdışı eğitim

Orta Avrupa’da yer alan ve Alpler üzerinde yerleşmiş olan Avusturya Cumhuriyeti, dokuz eyaletten oluşan bir ülkedir. Nüfusu 7,9 milyon olan Avusturya’nın resmi dili Almancadır. Avusturya’nın başkenti Viyana, aynı zamanda en büyük şehri, en önemli ekonomi ve kültür merkezidir. Viyana’nın yanı sıra, tarihi Linz şehri, üniversiteleriyle ünlü Graz, muhteşem barok mimarisiyle Salzburg, Klagenfrut ve Innsbruck, ülkenin diğer önemli şehirleridir.


Kültürel zenginlikleri ve sanatsal hareketliliğiyle, özellikle Viyana’nın yıl boyunca turist akınına uğradığı Avusturya, aynı zamanda dünyaca ünlü kayak merkezleriyle de tanınıyor. (Ischgl, St Anton, Kitzbühel).


Eğitim konusunda da köklü bir geleneğe sahip olan Avusturya; devlet üniversiteleri, kaliteli ve ekonomik eğitimiyle pek çok yabancı öğrencinin tercih ettiği bir ülkedir. Avusturya’daki üniversite öğrencilerinin %26’sı yabancı uyrukludur. Açık fikirli, yabancılara karşı sevecen ve yardımcı bir topluma sahip olan Avusturya, eğitim almak için ideal bir ülkedir.

Daha fazla...

AVUSTURYA EĞİTİM PROGRAMLARI