İdealist yurtdışı eğitim

Afrika kıtasının en güney bölgesinde yer alan Güney Afrika Cumhuriyeti, 53 milyonluk nüfusuyla dünyanın en kalabalık 25. ülkesidir. Dünyanın diğer ülkelerinden farklı olarak, Güney Afrika’nın üç başkenti bulunuyor. Devleti oluşturan üç ana organ için farklı başkentlerin belirlendiği ülkede; Cape Town “yasama”nın, Pretoria “yürütme”nin, Bloemfontein ise “yargı”nın başkentidir. 

2004 yılından bu yana, işsizliğin ve kayıt dışı ekonominin azalması ve sermayenin artması sayesinde çıkış trendine giren Cape Town’un en önemli dayanağını turizm oluşturuyor. Öte yandan, her yıl dünyanın farklı ülkelerinden binlerce kişinin dil eğitimi almak amacıyla geldiği Güney Afrika, bir aya kadar kalışlar icin Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor, daha uzun süre kalacak olanlara ise kolay ve hızlı bir vize prosedürü sunuyor. İngilizce eğitim veren dil okullarının büyük bir bölümü de Cape Town’da bulunuyor. Türk Hava Yolları Cape Town’a uçuyor.

Cape Town, hareketli sosyal ve kültürel hayatının yanı sıra eğlence dolu gece hayatıyla da öne çıkıyor. Güney Afrika mutfağının en güzel örneklerini sunan restoranların yanı sıra, etkileyici manzaralı bar ve pub’lara da şehirde sıkça rastlamak mümkün. Afrika kıtasının en güney ucunda bulunmasından dolayı muhteşem bir konuma ve doğal güzelliklere sahip olan Cape Town, sadece Güney Afrika’nın değil, tüm Afrika kıtasının en çok turist ceken şehri olarak biliniyor. Doğal ve devasa bir amfitiyatro olan City Bowl, Table Mountain Dağı ve resmi olarak Dünya Mirası olan, etkileyici bitki örtüsü ve hayvanlarıyla Table Mountain National Park, birçok turistin tırmanmak için geldiği Chapman’s Peak zirvesi, Afrika penguenlerinin yaşadığı, False Bay sahilindeki Boulders Beach, Alfred & Victoria Rıhtımı ve yakınında bulunan, 7 farklı yaşam alanının devasa akvaryumlarda oluşturulduğu Two Oceans Aquarium görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Daha fazla...
Harita yükleniyor...