İdealist yurtdışı eğitim

İngiltere’nin güneybatısında, Londra’ya otobüsle iki buçuk saat mesafede bulunan Bristol’un nüfusu 500.000’dir. Avon Nehri etrafına kurulmuş olan şehrin, Severn Nehri’ne de kıyısı bulunuyor. Bölgesinin kültür, iş ve eğitim alanlarındaki en büyük kenti olan Bristol’un tarihi de oldukça eskiye dayanıyor. Eski adı “köprüdeki yer” anlamına gelen Brycgstow olan Bristol’de uygarlık tarihi, Demir Çağı’na kadar uzanıyor.

Bristol, tum Birleşik Krallık’ta nüfusuna oranla en çok müzisyenin yetiştiği ve yaşadığı şehir olma özelliğini taşıyor. Kentteki Bristol Old Vic Theatre, “İngiltere’de halen faaliyette olan en eski tiyatro” ünvanına sahip. Bristol’de mutlaka görülmesi gereken yerler; sanat, arkeoloji ve tarih müzesi olan Bristol Museum and Art Gallery, Bristol’un iki bin yıllık tarihini günümüze taşıyan M Shed, İngiltere kıyılarından tropikal denizlere kadar bir çok su altı canlısının bulunduğu Bristol Aquarium, Bristol’un sembolu haline gelmiş olan, Isambard Kingdom Brunel tarafından 1831’de tasarlanıp, 1864’te tamamlanan Clifton Suspension Bridge, Bristol’un ilk sanat galerisi olan ve 1200’den fazla eserin sergilendiği Royal West of England Academy of Arts ve etkileyici bir mimariye sahip olan Bristol Katedrali olarak sıralanabilir.

University of Bristol ve The University of the West of England olmak üzere iki üniversiteye ev sahipliği yapan Bristol, İngiltere’nin en ılıman ve güneşli şehirlerinden biri olarak biliniyor. Her yıl Ağustos ayında düzenlenen ve Avrupa’nın en büyük sıcak hava balonu festivali olan The Bristol International Balloon Fiesta ise özellikle bu ayda Bristol’de eğitim almakta olan öğrencilere gökyüzünde bir görsel şölen sunuyor.

Daha fazla...
Harita yükleniyor...