İdealist yurtdışı eğitim

Manchester, şehir merkezinde yaşayan 515.000, Çevresiyle birlikte 2.500.000’luk nÜfusuyla İngiltere’nin ikinci bÜYÜk şehridir. The University of Manchester, Manchester Metropolitan University ve The Royal Northern College of Music olmak Üzere üç Üniversiteye ev sahipliği yapan Manchester’da 80.000 civarında öğrenci eğitim alıyor. Çok sayıda dil okulu da bulunan Manchester’a Türkiye’den direkt uçuşla gidilebiliyor.

Dünyanın en büyük ve tanınmış futbol kulüplerinden Manchester United ve Manchester City ekiplerine ev sahipliği yapan Manchester’da bu iki takımın ezeli rekabeti kente dinamizm kazandırıyor. Birleşik Krallık’ın Londra ve Edinburgh’tan sonra en çok ziyaret edilen üçüncü şehri olan Manchester’da; inşa tarihi 1215 yılına kadar dayanan Manchester Katedrali, çok sayıda değerli tablonun bulunduğu Manchester Art Gallery, şehrin endüstri ve bilim alanındaki geçmişini günümüze taşıyan Museum of Science and Industry, etkileyici görsel ve ses efektlerine sahip bir askeri müze niteliğindeki The Imperial War Museum, dünyanın dört bir yanından getirilen tarihi eserlerin sergilendiği The Manchester Museum, 1900 yılından beri halka açık bir kütüphane olan John Rylands Library ziyaret edilmesi gereken yerlerden bazıları...

Zengin bir kültürel yapıya sahip olan Manchester, tiyatro başta olmak üzere gösteri sanatları alanında da ülkenin önde gelen merkezleri arasında yer alıyor. 21.000 kapasiteli Manchester Arena, Avrupa’nın en buüyük kapalı konser alanı. Her yıl düzenlenen festivallerden; Manchester International Festival, Manchester Jazz Festival ve Manchester Literature Festival, kentin kültür, sanat ve eğlence yaşamına renk katıyor.

Daha fazla...
Harita yükleniyor...