İdealist yurtdışı eğitim

İngiltere’nin tarihi Sussex Kontluğu içindeki East Sussex’te bulunan şirin ve huzurlu sahil kenti Hastings, ülkenin güney kıyısında, Londra’ya 85, Brighton’a ise 55 kilometre mesafede yer alıyor. Yaklaşık 90.000 kişinin yaşadığı şehir ılıman bir iklime sahip. Hastings, Birleşik Krallık’taki tüm şehirler arasında en fazla miktarda ve en uzun süreyle gün ışığı alan şehir olarak dikkat çekiyor.

Küçük bir şehir olmasına karşın kültür ve sanat alanında oldukça gelişmiş olan Hastings’te her yıl birçok festival ve etkinlik düzenleniyor. Her sene Ağustos ayında şehrin tarihi bölgesi Hastings Old Town’da düzenlenen ve Old Town Week adı verilen festival süresince bisiklet ve tekne yarışları yapılıyor, sokak partileri düzenleniyor. Eylül ayında sanat festivali Coastal Currents, Temmuz’da Hastings Beer and Music Festival ve Mart ayında Hastings Music Festival şehir hayatını renklendiren etkinlikler olarak öne çıkıyor. Her hafta tiyatro oyunlarının sahneye konulduğu White Rock Theatre ve The Phoenix Arts Centre, çok sayıda sanat eserinin sergilendiği Hastings Museum and Art Gallery, şehrin denizcilik tarihinden eser ve kalıntıların sunulduğu Hastings Fishermen’s Museum, kente turizm amacıyla gelenlerin ziyaret ettiği yerler arasında…

600 yıl boyunca balıkçılığın ekonomiyi sırtlayan en önemli iş kolu olduğu şehirde artık turizm en büyük endüstri haline gelmiş durumda. Bu iki sektörün yanı sıra eğitim sektörü de şehir ekonomisine ciddi katkıda bulunuyor. Yüksek kalite standartlarına sahip dil okullarıyla Hastings, tarihi ve doğal güzellikleri bir arada yaşarken, koşuşturmadan uzak bir ortamda eğitim almak isteyen öğrenciler için ideal seçenekler sunuyor.

Daha fazla...
Harita yükleniyor...