İdealist yurtdışı eğitim

İrlanda’nın batı kıyısında bulunan Galway, Corrib Nehri üzerine kurulmuş, 76.000 nüfuslu şirin bir kenttir. Galway, yüksek standartlara sahip çok sayıda eğitim kurumunun merkezi konumunda bulunuyor ve bu nedenle şehir nüfusunun üçte birini öğrenciler oluşturuyor. Şehir, National University of Ireland Galway, The Galway-Mayo Institute of Technology ve Galway Technical Institute olmak üzere üç yükseköğrenim kurumuna ev sahipliği yapıyor.

Yükseköğrenim, sertifika-diploma programları veya dil eğitimi için dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin yanı sıra, İrlanda içinden ve yurtdışından gelen turistler şehrin ritmini belirliyor. Galway’de çok sayıda tarihi yapı ve müze bulunuyor. 1320 yılında yapılan St. Nicholas’ Collegiate Kilisesi İrlanda’nın en büyük Ortaçağ Kilisesi olup, günümüzde hala kullanılıyor. 1477 yılında yolu Galway’den geçen Kristof Kolomb’un da bu kilisede dua ettiği biliniyor.

13. yüzyıldan kalma kalıntıların bulunduğu The Hall of the Red Earl, 1584’te yapılmış olan ve surlarla çevrili şehirden limana geçiş yolu olarak kullanılan kemerli yol; The Spanish Arch, National University of Ireland’ın Jeoloji Bolumu’nde bulunan, 15.000 civarında taş, maden, mineral ve fosilin sergilendiği The James Mitchell Museum ve şehir merkezindeki Galway City Museum görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Sayısız festival, kutlama ve etkinliğin yapıldığı Galway, “İrlanda’nın Kültürel Kalbi” olarak biliniyor. Şehirde yılboyunca ceşitli Sanat, Edebiyat, Film ve Yemek Festivalleri yapılıyor. Her yıl Eylül ayında Uluslararası Midye Festivali’ne ev sahipliği yapan Galway, Ekim ayında da Tiyatro Festivali’ni ağırlıyor.

Çok sayıda pub, restoran, kafe ve geleneksel İrlanda müziği çalınan barların bulunduğu Quay Street, John F. Kennedy Parkı’nı da içine alan meydan Eyre Square, ziyaretçilerin hoşça vakit geçirmesine olanak sağlıyor.

Daha fazla...
Harita yükleniyor...