İdealist yurtdışı eğitim

1976 yılından bu yana İtalyanca dil eğitimi veren Linguaviva Dil Okulu, Temmuz ayında 12 - 18 yaş arasındaki gençler için yaz okulu programı düzenler. Venedik ve Trieste şehirleri arasında yer alan Linguaviva Yaz Okulu, Adriyatik Denizi’nin mavisiyle çam ormanlarının bütünleştiği Lignano’da bulunur. Yaz Okulu bünyesinde özel plaj, yüzme havuzu, tenis kortları, futbol, basketbol, voleybol sahaları mevcuttur. Haftada 20 ders İtalyanca eğitimi verilen okulda sınıf mevcudu en fazla 12 kişidir. Dersler genellikle açık havada, okul bahçesindeki ağaçların altında verilir. Öğrenciler ders dışındaki zamanlarda yüzme, tenis, futbol, voleybol, plaj voleybolu, basketbol gibi sporların yanı sıra, gazete hazırlama, şarkı söyleme, yemek pişirme gibi aktivitelere katılırlar. Haftada bir tam gün Venedik, Verona, Trieste gibi çevre şehirlere geziler düzenlenir.

Ders aldıkları sınıflarda dil düzeyine göre gruplara ayrılan öğrenciler, sosyal ve sportif aktiviteler sırasında 12-14, 15-16 ve 17-18 yaş olmak üzere 3 gruba ayrılır ve her grup için kendi yaş düzeyine uygun aktiviteler düzenlenir. 17-18 yaş grubu öğrenciler diğer öğrencilerden farklı bir yurt binasında konaklarlar. Konaklama okul yurdunda, özel banyoya sahip 2,3 veya 4 kişilik odalarda sağlanır. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği okulda servis edilir. Gezilerin olduğu günlerde öğle yemekleri paket olarak verilir.

08.00-08.50 arasında kahvaltı yapan öğrenciler 09.00-12.30 arasında İtalyanca dersi görür. 12.30-13.15 arası yenilen öğle yemeğini takiben öğrencilere 15.00’e kadar dinlenme ve ders çalışma zamanı verilir. 15.00-18.00 arası sportif aktivitelere katılan öğrenciler, 19.15-20.15 arası akşam yemeği yerler ve yemekten sonra saat 23.00’e kadar sosyal aktiviteler devam eder.

Yaralanma, kaza veya sağlık sorunlarında hızlı ve doğru müdahalede bulunabilmek için okul bünyesindeki donanımlı sağlık merkezinde 24 saat doktor bulunur. Okul personeli de yaz okulunda konaklar ve 24 saat hizmet verir. Türk Hava Yolları’nın Venedik’e direkt seferi bulunur. Öğrenci Venedik havalimanında bir okul görevlisi tarafından karşılanıp konaklayacağı yurda götürülür ve program sonunda yine havaalanına bırakılır. 
 

 

Okul Adı

:

Linguaviva Yaz Okulu

Bulunduğu Yer

:

Lignano (Venedik ve Trieste arasında)

Yaş Aralığı

:

12 - 18

Sınıf mevcudu

:

Maksimum 12 öğrenci

Başlama Tarihleri

:

4 Temmuz,11 Temmuz, 18 Temmuz 2021

Okul Kapanma Tarihi

:

31 Temmuz 2021

Varış Günü

:

Pazar

Ayrılma Günü

:

Pazar (Sadece okulun kapanma tarihi olan 31 Temmuz için Cumartesi)

Konaklama

:

Okul yurdu

Minimum Süre

:

2 Hafta

Maksimum Süre

:

4 Hafta

 

Toplam ücretler:
2 Hafta 1880 Euro   
3 Hafta 2730 Euro    
4 Hafta 3580 Euro  
 

Toplam ücrete dahil olanlar:
Haftada 20 ders (15 saat) Genel İtalyanca
Okul kayıt ücreti  
Okul yurdunda konaklama
Tüm yemekler
Ders kitapları
Sağlık sigortası 
Venedik Havaalanından gidiş - dönüş transferleri 
Her öğleden sonra ve akşam sosyal ve sportif aktiviteler
Haftada bir tam gün çevre şehirlere gezi
Haftada bir çamaşır yıkama ve nevresim değişimi
Kurs sonu katılım sertifikası
 

Toplam ücrete dahil olmayanlar: 
Vize ücreti, uçak bileti, yurtdışı çıkış harcı, vize işlemleri için gerekli olan seyahat sigortası
 

Daha fazla...