İdealist yurtdışı eğitim

Kanada’nın güneydoğusunda, ABD sınırına oldukça yakın bir konumdaki Toronto, bulunduğu eyalet olan Ontario’nun başkentidir. Kanada’nın en kalabalık şehri olan Toronto’nun merkez nüfusu 2.700.000 iken, bu rakam kent yakınındaki yerleşimlerle beraber 5.500.000’i geçiyor. Toronto her yıl 25 milyon turisti ağırlıyor. Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Toronto arasında karşılıklı direkt uçuşu bulunuyor.

Etnik çeşitliliğe ve multikültürel bir yapıya sahip olan Toronto’nun nüfusunun yarısı Kanada dışında doğmuştur. Çeşitli araştırma firmaları tarafından yapılan, “Dünyanın En Yaşanabilir Kentleri” sıralamalarında neredeyse her sene ilk 5’e giren Toronto’da, dünyanın her köşesinden çalışmak, yaşamak veya eğitim almak için gelen insanlar bir kültür mozaiği oluşturuyor. Kış aylarında genellikle sıfırın altında seyreden hava sıcaklığı, yaz aylarında 25-30 dereceye çıkıyor. Saygın üniversitelere, prestijli kolejlere ve kaliteli dil okullarına ev sahipliği yapan Toronto’da çok sayıda yabancı öğrenci eğitim alıyor. 

Kültür ve tarih müzesi The Royal Ontario Museum, 5.000’den fazla canlıya ev sahipliği yapan Toronto Hayvanat Bahçesi, oldukça geniş bir koleksiyonu barındıran sanat galerisi The Art Gallery of Ontario, dünyanın dört bir yanından gelen 2900 parça seramiğin bulunduğu The Gardnier Museum, 553 metre yüksekliğiyle 2007 yılına kadar “dünyanın en uzun yapısı” ünvanını elinde tutan, şehrin simgesi CN Tower ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Daha fazla...