İdealist yurtdışı eğitim

Dünyanın dört bir yanından, her yıl yaklaşık 300 bin öğrenci eğitim amacıyla Fransa'ya gidiyor. Köklü bir eğitim geçmişi ve geleneğine sahip olan Fransa'da 83 üniversite, 205 mühendislik, 200 ticaret ve işletme, 120 yüksek sanat ve 20 mimarlık okulu bulunuyor. İdealist, Fransa'da üniversite eğitimi almak isteyen Türkiye'deki Fransız Liseleri'nde okuyan öğrencilere ücretli danışmanlık hizmeti sunuyor.

2018- 2019 yılı itibariyle Fransa’da lisans eğitimi alan yabancı öğrenciler, yıllık harç miktarı olarak 2770 Euro ödüyorlar.

Öğrencinin iyi analiz edilmesi, kişisel beklenti ve hedeflerine uygun üniversitelerin seçilmesi başvuru işlemlerinin doğru yönetilmesi açısından büyük önem taşıyor. Öğrencinin bugüne kadar aldığı eğitim, katıldığı programlar, not çizelgeleri ve yükseköğrenim hedefleri göz önünde bulundurularak, kendisine en uygun üniversiteler belirleniyor ve başvuru işlemleri başlatılıyor.

Eğitim projesi düzgün olan, dosyasını iyi oluşturan, motivasyon mektubunda kendisini, yapmak istediklerini, projesini, tercih ettiği okulu ve programı tercih nedenlerini iyi anlatan öğrenciler Fransa'daki üniversitelere kabul aşamasında bir adım öne geçeceği için tüm bu hazırlıklar danışmanlarımız eşliğinde yapılıyor.

İdealist'in sağladığı danışmanlık hizmetinin kapsamı;
-Başvuru yapılacak üniversitelerin belirlenmesi
-Campus France dosyasının açılması ve tamamlanması
-Motivasyon mektuplarının yazdırılması ve kontrolü
-Campus France dosyasının her üniversite başvurusu için takip edilmesi
-Dosyanın açılmasından üniversite kabul/ret aşamalarında öğrenci ve velisiyle irtibatta kalınarak bilgi verilmesi
-Vize işlemleri için destek
 

Daha fazla...