Dünyanın dört bir yanından, her yıl yaklaşık 300 bin öğrenci eğitim amacıyla Fransa'ya gidiyor. Köklü bir eğitim geçmişi ve geleneğine sahip olan Fransa'da 83 üniversite, 205 mühendislik, 200 ticaret ve işletme, 120 yüksek sanat ve 20 mimarlık okulu bulunuyor. İdealist, Fransa'da üniversite eğitimi almak isteyen Türkiye'deki Fransız Liseleri'nde okuyan öğrencilere ücretli danışmanlık hizmeti sunuyor.

Uluslararası öğrenci kabulüne en açık ülkelerden biri olan Fransa'da, Fransız öğrenciler ve yabancı öğrenciler arasında hiçbir ayırım yapılmıyor. Ücretsiz olan Fransa Devlet Üniversiteleri'ne sadece yıllık eğitim harcı ödeniyor. Harç miktarı 200 ile 600 Euro arasında değişiyor.

Öğrencinin iyi analiz edilmesi, kişisel beklenti ve hedeflerine uygun üniversitelerin seçilmesi başvuru işlemlerinin doğru yönetilmesi açısından büyük önem taşıyor. Öğrencinin bugüne kadar aldığı eğitim, katıldığı programlar, not çizelgeleri ve yükseköğrenim hedefleri göz önünde bulundurularak, kendisine en uygun üniversiteler belirleniyor ve başvuru işlemleri başlatılıyor.

Eğitim projesi düzgün olan, dosyasını iyi oluşturan, motivasyon mektubunda kendisini, yapmak istediklerini, projesini, tercih ettiği okulu ve programı tercih nedenlerini iyi anlatan öğrenciler Fransa'daki üniversitelere kabul aşamasında bir adım öne geçeceği için tüm bu hazırlıklar danışmanlarımız eşliğinde yapılıyor.

İdealist'in sağladığı danışmanlık hizmetinin kapsamı;
 

Daha fazla...