İdealist yurtdışı eğitim

Mississauga, Kanada’nın altıncı en büyük şehridir. Toronto’nun batısında yer alan şehir, Toronto Pearson Havaalanı’na ve Toronto şehir merkezine 25 dakika uzaklıktadır. Son derece güvenli bir bölgedir. Özel bir yatılı okul olan ve IB eğitimi veren Bronte College, 1996 yılından beri yaz okulu programları düzenlemektedir. Dünyanın farklı ülkelerinden yaklaşık 150 öğrenci, yaz okulu programına katılmaktadır. Oldukça geniş bir alana yayılmış olan kampüste, derslikler, yurt binaları, fitness salonu, kapalı spor salonu, kütüphane, sanat stüdyoları ve laboratuvarlar, yakın zamanda tamamen yenilenmiş kafeterya ve müzik salonu bulunur. Öğrenciler yaş ve cinsiyetlerine göre ayrılarak, yurt binalarının farklı bölümlerinde kalırlar. Odalar genellikle iki kişilik olmakla beraber, az sayıda tek kişilik ve üç kişilik odalar da vardır. Her odada klima mevcuttur. Duş ve tuvaletler ortak kullanılır. Öğrenciler, okul görevlilerinin desteğiyle, odalarına yakın konumda bulunan çamaşır makinalarını kullanabilirler. Yurt binalarında 24 saat güvenlik sağlanmaktadır.

Okulda 2 farklı yaz okulu programı uygulanmaktadır: İngilizce Yaz Okulu Kampı ve Matematik & Fen Kampı. Her iki programda da haftada 15 saat ders verilir. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir.

Kampüsün mükemmel donanımı, pek çok sportif ve sanatsal aktivite düzenlenmesine olanak tanır. Bireysel sporlar, takım sporları, el sanatları, drama çalışmaları gibi seçenekler sunulur. Haftada 2 tam gün ve 2 yarım gün gezi düzenlenir: Mississauga şehir turu ve Port Cred,t ziyareti, Toronto Üniversitesi, Toronto şehir merkezi, CN Tower, 2 günlük çadır kampı, Niagara Şelaleleri, Toronto Adaları, Ripley’s Akvaryumu, Ontario Science Centre, Royal Ontario Museum, Toronto Blue Jays Beyzbol Maçı, Vaughan Mills Shopping, Eaton Centre Shopping, Sherway Gardens Shopping, Square One Shopping. 4 haftalık programa katılan öğrenciler için Ottawa, Montréal, Québec ve 1000 Islands gezisi de programa dâhildir.
 

Okul Adı

:

Bronte College

Bulunduğu Yer

:

Mississauga (Toronto’ya 25 dakika uzaklıkta)

Yaş Aralığı

:

12 - 17

Sınıf mevcudu

:

Maksimum 20 öğrenci

Varış Günü

:

Salı

Ayrılma Günü

:

Salı

Konaklama

:

Yurt

Süre

:

3 veya 4 hafta

 

Dönem tarihleri ve ücretleri:
9 Temmuz – 30 Temmuz arası: 3 hafta 4550 CAD
16 Temmuz –   6 Ağustos arası    : 3 hafta 4550 CAD
23 Temmuz – 13 Ağustos arası: 3  hafta 4550 CAD

9 Temmuz –   6 Ağustos arası: 4 hafta 5550 CAD
16 Temmuz – 13 Ağustos arası: 4 hafta 5550 CAD
23 Temmuz – 20 Ağustos arası: 4 hafta 5550 CAD
 

Toplam ücrete dahil olanlar:
Haftada 15 saat Genel İngilizce 
Okul kayıt ücreti
Okul yurdunda konaklama
Tüm yemekler
Ders kitapları 
Tüm sportif aktiviteler
Tüm sosyal aktiviteler
Haftada iki tam günlük, iki yarım günlük çevre şehirlere geziler
4 hafta kalanlar için French Canada Tour (3 gün)
Toronto Pearson havaalanından gidiş dönüş transferleri
18 yaş altı öğrenciler için zorunlu Kanada’daki okuldan gönderilecek velayet beyanı
3 adet Bronte Camp tişörtü 
Sağlık sigortası
Kurs sonu katılım sertifikası
 

Toplam ücrete dahil olmayanlar: 
Vize ücreti, uçak bileti, yurtdışı çıkış harcı

Daha fazla...